Svet-Stranek.cz
I já se stále učím nové věci v kuchyni :-)
Cukroví a pečení které zvládne každý

Zebrový dort:I já se stále učím nové věci v kuchyni :-)

Zebrový dort

na těsto
300g hladké mouky
400g cukru krystal
4 vejce
180 ml rostlinného oleje
5 ml vanilkového extraktu
2 lžičky kypřícího prášku
1/2 lžičky soli
250 ml mléka
Potravinářské barvivo (Růžová, bílá a černá)

na krém
1 pytlík vanilkového pudinku
300 ml mléka
250g másla
6 lžic moučkového cukru
marcipán nebo čokoládu

Postup
1.Předehřejeme troubu na 180 stupňů
2.Do mísy dáme olej, vanilkový extrakt, kypřící prášek, krystalový cukr, hladkou mouku a sůl. Společně prošleháme ručním šlehačem. Pracujeme na nízké otáčky. Postupně do směsi přidáváme 4 vajíčka a poté přiléváme mléko. Šleháme, dokud se vše nespojí a nejsou v ní hrudky.
3.Těsto rozdělíme na tři stejné díly do rozdělených nádob. Každé těsto obarvíme barvivem na bílou, růžovou a černu barvu.
4.Dortovou formu vymažeme máslem a vysypeme moukou. Jakmile je forma připravena, postupně naléváme – kupříkladu naběračkou – barvy těsta.  Do středu formy nejprve nalijeme bílé těsto, poté černé a pak růžové. Takto opakujeme, dokud nespotřebujeme všechno těsto.
5.Těsto opatrně vložíme do předehřáté trouby na 35 až 40 minut. Zda je těsto hotové můžeme vyzkoušet tak, že do něj zapíchneme špejli. Pokud ji vyndáme suchou, je korpus hotový.
6.Krém připravíme tak, že uvaříme puding dle návodu a dáme stranou zchladnout. Ve šlehači pak vyšleháme máslo s moučkovým cukrem a postupně do něj zašleháváme puding.
7.Zchladlý korpus horizontálně rozřízneme v půli a spodní část natřeme krémem. Přiložíme na krém vrchní díl korpusu a celý dort z vnějšku natřeme opět krémem. Pokud vám zbude krém, či pokud chcete, obarvěte trochu krému růžovým barvivem vytvořte z něj kuličky, které vyskládáte jako korálky kolem spodku dortu.
8.Marcipán, který koupíme buď černý, či obarvíme černým barvivem si vyválíme na cca 3 mm tenký plát. tento plát poté rozkrájíme na jednotlivé proužky „zebry“. Tyto proužky poté klademe na vnější stranu dortu.
9.Dort dáme alespoň na hodinu do lednice a můžeme podávat.