Svet-Stranek.cz
I já se stále učím nové věci v kuchyni :-)
Cukroví a pečení které zvládne každý

Plněné špalíčky:I já se stále učím nové věci v kuchyni :-)

Plněné špalíčky

Těsto:
250 g strouhané vlašské ořechy
250 g cukr moučka
150 g strouhanka
1 vejce
1 bílek

Krém:
200 g máslo
100 g cukr moučka
250 ml mléko
4 lžíce hladká mouka
3 lžíce kakao
2 lžíce rum

Poleva:
1 čokoláda na vaření
kousek 100 % tuku

Oříšky, cukr, strouhanku, vejce a bílek zpracujeme na hladkou hmotu. Mlýnkem uděláme proužky, rozkrájíme jej na stejné kousky a dáme na plech vyložený pečicím papírem. Stačí je dělat opravdu malé. Pečeme ve středně rozehřáté troubě tak dlouho, aby rohlíčky nestačily zrůžovět.
Krém připravíme tak, že rozehřejeme kousek másla, přidáme mouku a necháme mírně zapražit stejně jako jíšku. Do zpěněné jíšky přilijeme mléko a vypracujeme hustou kaši. Přidáme cukr a kakao a za občasného míchání necháme vychladnout. Potom přidáme změklé máslo a směs vyšleháme do nadýchaného krému, do kterého nakonec opatrně po troškách zašleháme rum.
Rohlíčky rozložíme na plech s pečicím papírem, nastříkáme krémem, necháme ztuhnout v ledničce a nakonec potahujeme čokoládou na vaření, ve které jsme rozpustili kousek 100% tuku.

Nádivka pařížská:
3 celá vejce
3 lžíce krystalu - šlehám nad parou až do zhoustnutí(hmota se zvedá,šlehám tak dlouho až pomalu klesá)potom míchám sem, tam do vychladnutí,pak celé máslo ,do kterého zapracuji lžíci moučkového cukru,pomalu zašlehám do vychladlé hmoty-sice pracné,ovšem výsledek stojí za to,je to i trvanlivější.
2015
2015